Banner
Instalace Swype v češtině
IT servis Praha Autor ITservisPraha 22.2.2011 – 0.36

Instalace české Swype klávesnice na Nokii N8

Pokud jste ještě neslyšeli slovo Swype, doporučuji nejprve zadat tento pojem do vyhledávače a zjistit si podrobnosti. Nebudu zde popisovat, co převratného tento způsob psaní na dotykových zařízeních přináší. Základní informace naleznete například v článku na mobilmanii:
http://nokiamania.mobilmania.cz/201009012969/swype-revolucni-psani-nejen-v-nokii-n8

Swype na mobilním telefonu

Dále najdete rychlého průvodce instalací Swype na Nokii N8. Není to opravdu nic těžkého, stačí pouze dodržet následující postup.

Postup instalace

 • Nejprve je třeba nainstalovat Swype přes Ovi obchod přímo v mobilu nebo ho lze stáhnout z BetaLabs Nokie (zatím tedy testovací verze swype pro Symbian^3 – Nokii N8) a nainstalovat ručně.
  http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian/download_and_installation?all=1

  Pro přístup na tuto stránku je třeba být přihlášen pod nokia účtem (ten samý účet, jako pro Ovi obchod) a stránka je dostupná pouze v angličtině.

 • Po instalaci aplikace Swype vyžaduje restart systému mobilního telefonu. Pokud se mu to nepovede, i když to po instalaci oznamuje, tak je třeba restartovat telefon ručně.
 • Nelekejte se, že nevidíte žádný rozdíl a Swype klávesnice se neobjevila! Ve složce aplikací Swype najdete, ale zde se dostanete pouze na nastavení. V tuto chvíli totiž jsou v telefonu nainstalovány pouze základní jazykové baličky, a mezi nimi čeština není. Proto se Swype klávesnice nezaktivuje.
 • Stáhněte si beta verzi českého jazykového balíčku pro Swype. Následuje přímý odkaz pro stažení z BetaLabs nokie. Tento odkaz funguje i bez registrace na stránky nokia, ale do budoucna již nemusí být aktuální. Proto doporučuji použít aktuální odkaz na stránkách nokie, který je uveden v prvním bodě.
  http://nds2.betalabs.nokia.com/Swype/SwypeCzechDictionary_20101222_beta.sisx
 • Stažený jazykový balíček nainstalujte. A Swype v češtine by se měl objevit místo qwerty klávesnice…

Publikováno v  

Značky: , , ,

Odpovědět (Leave Answer)